Paul Dewandre, Corinne Mahieu – „Budoucnost network marketingu v Evropě“

Kniha vysvětluje příčiny úspěchu NWM a důvody a podmínky jeho dalšího rozvoje v Evropě.

  • Spojením typických vlastností franšízy a přímého prodeje se systému MLM podařilo eliminovat jejich jednotlivé nevýhody. Zahájení podnikání systémem MLM nevyžaduje kapitál, který je nutné pro zakou­pení franšízové licence; prodejní metody nezávis­lých distributorů se velmi liší od metod podomních obchodníků a obchodních cestujících.
  • Distributor MLM většinou zaznamenává vý­znamné příjmy po dvou až pěti letech práce, podle svých osobních vlastností, úsilí, které do podniku vložil, a úrovně motivace lidí, kteří tvoří jeho pra­covní tým.
  • Budou-li dodržena všechna pravidla, stane se systém MLM tím, čím má být: vynikajícím pro­středkem podnikání s velmi nízkými investicemi a skutečnou příležitostí pro každého, kdo chce začít v nové profesi.
  • Distributoři jsou placeni na základě obratu vy­tvořeného jejich skupinou. Společnost platí za vytvoření týmu stejně jako za maloobchodní prodej výrobku. Proto není výše výdělků distri­butora omezena.
  • Každý má stejnou příležitost vytvořit velkou organizaci – všichni mají stejnou společnost a stejné zboží. Jedinou proměnnou je jednotli­vec a to, co je ochoten do podnikání vložit. Není výjimkou, že nový člen vytvoří silnější or­ganizaci než jeho sponzor. Tisíce a miliony li­dí mohou vybudovat novou a prosperující ka­riéru v rámci podnikání v systému MLM.
  • Systém MLM je jedinečný proto, že jej může vykonávat každý. Neexistují žádné zkoušky nebo přijímací testy. Přestože někteří sponzoři mohou věnovat svůj čas jen velmi slibným kandidátům, obecně platí, že vítán je kaž­dý, kdo se chce připojit.
  • Příležitost je otevřená každému, avšak úspěch není každému zaručen. To je základem pro jeden z nejčastějších argumentů proti MLM. V životě existuje mnoho obdobných situací – například škola je rovněž otevřena každému; to však neznamená, že ji každý úspěšně dokončí!
  • Lidé mohou měnit své životní cesty, aby se ocitli tam, kde chtějí být. Pro kvalifikovaného dietetika již není nemožné, aby se stal vedoucím obchodu se sportovními potřebami; veterinář by mohl začít předpovídat počasí v televizi, kdyby dooprav­dy chtěl. Mistr světa v automobilových závodech rallye v roce 1994 se dříve živil jako řidič sanitky, Arnold Schwarzenegger se stal hercem poté, kdy vystudoval chemii, a Ronald Reagan byl zvolen prezidentem Spojených států, jakmile ukončil ka­riéru filmové hvězdy.
Štítky , , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..