Prezentace projektu srdce

Prezentace projektu srdce

Naši planetu jsme nezdědili po svých předcích,
Ale půjčili jsme si ji od svých dětí.

Cílem prezentace Projektu srdce je ukázat, jak jsou lidé manipulováni reKLAMou a myšlením konzumní společnosti. Jak může kdokoliv změnit celý svůj životní styl takovou maličkostí, změnou svých nakupovacích návyků.
Jak je důležité zamyslet se nad vším, co během dne děláme, jak smýšlíme
a co je pro nás i pro ostatní užitečné a prospěšné.
Co dává příroda člověku a co dává člověk přírodě. Jak se celý život skládá z maličkostí a z okamžiků. A jak taková maličkost nebo okamžik dokáže měnit běh věcí. Jak obrovský vliv má člověk na člověka. Jak vzájemně ovlivňujeme svá přesvědčení. Jak je dobré si uvědomit, že MOC nám dává VLÁDA. Vláda nad sebou samými. Nad svými myšlenkami, emocemi, činy. Že každý člověk, některý až v okamžiku smrti, zjistí, že se nechává vláčet davem zaběhnutým způsobem a jeho život halí konformita místo vědomého života, vědomě směřované pozornosti, obdivu nad docela malinkými denními zázraky, kterým se říká život. Životní příběh myslet, je velice těžké a bolestné. Život je krásné prožívat a prociťovat. Kam směřuje naše pozornost, tam se ubírá náš život.
Co hledáme, to nacházíme. Co přejeme druhým, to sami zakoušíme.

Příležitost naší firmy je jednou z příležitostí, není jediná. Cílem prezentace, je představit naši firmu, ale není cílem, aby po prezentaci každý člověk s námi začal spolupracovat, nakupovat právě naše produkty.
Cílem je, aby pochopil, že MÁ VELKOU CENU. Že má v každém okamžiku možnost volby. Že peníze, ne na přežívání, ale opravdové peníze, které nemusí počítat, k němu mohou přijít jen prostřednictvím toho, co ho baví, z čeho je nadšen, co miluje. A pokud ho naše příležitost osloví, je to skvělé! Pokud ne, je to skvělé taky, pokud přestane plakat, nadávat, obviňovat všechno a všechny okolo a začne hledat, co by ho bavilo, co by ho nadchnulo, co by ho naplňovalo. My mu můžeme ukázat směr, ale dál už musí sám. Je třeba, aby pochopil, že není třeba měnit lidi a situace okolo nás, ale náš postoj k nim. Cílem naší prezentace je získat odvahu hledat a najít svoji výměnnou hodnotu pro ostatní.

Jsem si naprosto jistá, že svým původním povoláním učitelky mateřské školy jsem získala to nejvyšší vzdělání pro svůj život. Děti jsou naši největší učitelé. Když jsme ochotni připustit jejich velikost.

Každé malé dítě překonává spoustu překážek – když se učí chodit, mluvit,….
Všechno dokáže! Maminka ho chválí, podporuje v jeho krůčcích, dává mu úsměvy, hřejivá slova, lásku, podporu.
Čím to je, že se tak snadno vzdávají, když vyrostou? Mají stále naši podporu, chválu, lásku nebo poslouchají naše obavy, strachy, nesnáze, problémy?

Na procházce v parku, u rybníka, na sjezdovce, u kolotoče, na hřišti, ve škole, doma, kde si děti hrají s dospělými – zavřete oči a poslouchejte: nelítej, nedělej to, nespadni, neumaž se, neodři si boty, to musíš takhle, to Ti řeknu, až budeš starší, počkej, teď nemám čas, to nemůžeš, protože …….
„Co je na té tabulce napsáno?“ dychtí Vaše dítě slyšet. „Poškozování přírodního parku se trestá.“ Zbývá tedy otázka: CO SE CHVÁLÍ?
Narodily se aby vyhrávaly, aby byly šťastné. Od nás dospělých potřebují slyšet:
TY MŮŽEŠ, vezmi zodpovědnost za svůj život a můžeš cokoliv. Já Ti věřím, Ty to dokážeš! Máš velkou cenu, mám Tě rád.

V každé makovici je celé makové pole, v každé divoké růži jsou tisíce takových krásných růži, v každém dítěti je tisíce zázraků. Naučme naše děti uctívat přírodu a přírodní zákony. Podívejme se do jejich čistých očí a chovejme se tak, aby si nás mohly vážit. Abychom mohli obstát sami před sebou.

V některé třídě jsou děti pomalé, zlobivé, hloupé, netečné, neprospívající,….
V jiné třídě jsou děti obratné, plné zájmu, bystré, hodné, radostné, prospívající.
Víte proč?
Neexistují špatné nebo dobré děti, existují jen více nebo méně dobří učitelé a rodiče. Dětem stačí velice málo. Mají skvělou představivost a fantazii. Z mála dokáží velmi mnoho. Naučme se je zaujmout, vzbudit v nich touhu po poznání, inspirovat, chválit a podporovat. Pomozme jim najít jejich velikost, jejich cenu, správný směr. Naučme je chodit se vzpřímenou hlavou.

To, proč jsem odešla od práce, která mne nesmírně bavila, bylo to, že jsem chtěla inspirovat lidi – děti, rodiče, zdravotníky, učitelé, právníky, kněze,…
Aby vytvářeli podmínky dětem a lidem okolo sebe pro jejich růst. Ale neměla jsem na to žádné vzdělání. Ale tolik jsem si to přála! A protože Vesmír plní přání s dobrým záměrem, přivedl mě k síťovému marketinku. Tímto systémem se šíří kvalitní výrobky, ale to co je na tomto způsobu nejcennější je to, že se tímto způsobem šíří myšlenky. A ty se dostanou k rodičům, lékařům, učitelům, právníkům, kněžím….. A tyto AUTORITY mnohdy ani netuší, jak jejich slova ovlivňují životy lidí. Jejich slova jsou proroctví, která se v těch, kteří jim uvěří, naplňují. Chraňte si kvalitu myšlenek, které posloucháte, přijímáte, předáváte.
A tak mým přáním je, aby jejich proroctví byla krásná a radostná. A toto poslání k nim přichází prostřednictvím člověka, který jim přinesl daleko víc, než oni původně chtěli. Ať už to byla xxxxx na mytí nádobí, xxxxx na únavu či bolest nebo xxxxxx na jejich jasný pohled z okna. S těmito pomocníky jim přinesli kvalitní myšlenky na procitnutí do krásnějšího kvalitnějšího života.
A tak těm, kteří se mohou ztotožnit s těmito univerzálními pravdami, jak dosáhnout radosti ze života, děkuji, že roznášejí jiskřičky tohoto ohně dál. A že čas od času se scházíme, aby náš společný oheň mohl vzplanout velikým jasným plamenem. S pokorou, úctou a láskou k životu a ke každému z Vás.

Napsala jedna z největších osobností, které jsem za život poznal.

 

Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..