Mike Litman a Jason Oman – „Rozhovory s milionáři“

Co dělá milionáře milionáři

a co jste se ve škole nikdy neučili!

 

„Toto je osvědčená a praktická kniha, která vás posune na cestě finanční svobody. Přečtěte si ji, řiďte se podle ní

a pozorujte, jak se váš život mění!“

Brian Tracy, autor 100 absolutně neporušitelných

zákonů úspěchů podnikání

 

Translation © 2003, cintamani.cz

Obsah tohoto textu můžete volně šířit, kopírovat, nahrávat na jakákoliv média, prodávat atd., pokud uvedete původ, tj. www.cintamani.cz.

 

Mike Litman a Jason Oman

Rozhovory s milionáři

Co dělá milionáře milionáři

a co jste se ve škole nikdy neučili!

 

Rozhovory s JIMEM ROHNEM, WALLYM „FAMOUS“ AMOSEM, JIMEM McCANNEM
a génii, kteří stojí za knihami: BOHATÝ TÁTA, CHUDÝ TÁTA – PARTYZÁNSKÝ MARKETING – SLEPIČÍ POLÉVKA PRO DUŠI – MNOHONÁSOBNÉ ZDROJE PŘÍJMŮ – PODNIKATELSKÝ MÝTUS

 

Kapitola první

Rozhovor s Jimem Rohnem (úvod k posluchačům). Tento člověk ovlivnil v minulých více než
38 letech, skoro ve čtyřech dekádách, lidi, kteří vyškolili celou skupinu studentů přednášejících
o osobním rozvoji, lidi jako Mark Victor Hansen, Anthony Robbins a další. Je autorem tuctu knih
a kazet, kurzů o úspěchu, o tom, jak žít životem svých možností a jak uskutečnit své sny.

Dnes večer vám představím jedinečného Jima Rohna. Autora mnoha knih, o kterých jsem mluvil. Dnes večer si povíme od A do Z, jak můžete úspěšně podnikat a jak můžete vést úspěšný rodinný život. Co pro to můžete udělat? Proč je mentorem* milionů lidí na celém světě?

* mentor = zkušený a spolehlivý rádce, učitel, přítel, pomocník

 

(k Jimovi)

Jime Rohne, parketa je tvoje, roztancuj to. Vítej do Show Mika Litmana.*

* Slyšet Mika Litmana živě je zážitek, který si nenechte ujít!! To se musí slyšet. Pak teprve pochopíte, co to znamená být „nabitý energií“, být „vzrušený“. Připojte se na http://www.freesuccessaudios.com, kde si Mika můžete poslechnout v akci.

 

Ahoj, Miku, díky. Jsem rád, že jsem tady.

Výborně. Jsem vzrušený a se mnou všichni posluchači, protože se dnes večer v následujících
57 minutách podělíš o nějakou moudrost, a protože budeš mluvit o zásadách úspěchu a o principech, jak ho dosáhnout. Rád bych začal definicí slova „úspěch“. Co to znamená být úspěšný? Co znamená úspěch pro Jima Rohna?

No, myslím si, že maximální úspěch, je žít dobrým životem. To učím na seminářích. Část úspěchu tvoří příjem. Část je finanční nezávislost. Část jsou cíle, kterých dosáhneš, sny, které se stanou skutečností, rodina, děti, vnoučata, dobří přátelé, produktivita. Je to široký pojem. To všechno slovo „úspěch“ zahrnuje. Není to jenom tvoje zaměstnání, tvůj příjem, tvůj majetek. Není to tvoje výplata nebo bankovní konto. Ale všechno. Počínaje vším, čeho se ti podařilo během života dosáhnout, až po snahu najít co nejlepší způsob, jak si zajistit spokojený život.

Mluvíme tedy o záměru. Dostaneme se k ctižádosti. Mluvíme o cílech. Mluvíme
o plánování. Popisuješ to ve svých knihách. Zmínil ses, že za úspěchem se nemůžeme honit. Že úspěch musíme přilákat. Co tím myslíš?

To je pravda. Začal jsem se to učit, když mi bylo 25 let, když jsem se potkal se svým mentorem panem Schoffem. On mě učil, že úspěch je něco, co přilákáš tím, jakým typem člověka se staneš. Musíš vyvinout určité vlastnosti. Mluvil o osobním rozvoji: staň se dobrým komunikátorem, nauč se mluvit. Mluvil o organizaci času. Ale hlavně o rozvoji sebe sama, o tvém postoji, tvé osobnosti, o rozvoji tvého charakteru, o tvé reputaci. Pak o rozvoji tvých dovedností. Od prodejních dovedností, přes schopnost přijímat nové lidi, až po umění vést různé lidi a pracovat s nimi. Jedná se o celý seznam dovedností. Učil mě, jak mám pracovat na sobě samém, protože jsem pracoval na svém zaměstnání. Říkal: „Když budete pracovat na sobě, zbohatnete.“ Ukázalo se, že v mém případě to byla pravda. Všechno převrátil a řekl: „Úspěch není něco, za čím se honíš jako za lepším zaměstnáním.“ Ačkoliv po úspěchu bychom měli toužit. Musíš si položit otázku: „Jsem kvalifikovaný na to, abych zdvojnásobil, ztrojnásobil, zmnohonásobil svůj příjem dvakrát, čtyřikrát, pětkrát?“ Když se nad sebou zamyslím a řeknu: „Ne, to zrovna ne“, pak si musím položit otázku: „Koho mohu najít? Kam mám jít, kde by mi platili třikrát, čtyřikrát, pětkrát více?“ Pak si musíš říct: „V současnosti nikoho takového asi nenajdu. Štěstí mi nepřeje.“ Ale kdybych na sobě začal okamžitě pracovat, na svém přístupu, osobnosti, jazykovém projevu a dovednostech. Pak by teprve začal proces, který přitahuje dobrou práci, dobré lidi a buduje podnik nebo vytváří kariéru, která by mě mohla udělat finančně nezávislým, možná bohatým.

Jime, takže v podstatě mluvíme o změně vědomí. O změně myšlení a o tom, jak se sladit
s vesmírem. Řekni nám něco, o čem ses zmínil, o změně řeči. Popiš, co to znamená.

Existuje jazyk, který je vhodný. Doma nebo mezi přáteli můžeš mluvit ledabyle. Ale když se chceš dostat nahoru, pak se musíš naučit mluvit. Říkám tomu podnikatelský jazyk. Musíš se naučit řeči prodejce. Musíš si dávat pozor na to, co říkáš. Když podnikáš, nesmíš mluvit ledabyle. Můžeš na to doplatit. Víš, člověk, který rád vypráví sprosté příběhy, který často nadává, to může být přijatelné mezi jeho přáteli nebo v hospodě. Ale když se začneš pohybovat ve světe obchodu
a financí, kde chceš uspět, vydělat si lepší peníze a postupovat nahoru, tam musíš být opatrný. Takže jednou z hlavních věcí je tvoje mluva. Ne jenom to, ale je nutné se naučit řeči úspěchu. Naučit se chovat se k lidem s úctou. Inspirovat lidi, když to potřebují, opravit je, když to potřebují. Je to stejné, jako se naučit pracovat s vlastními dětmi. Jazyk otvírá bránu k bohatství. Otvírá dveře k pomoci. Otvírá dveře k lepšímu životu. Otvírá dveře k lepšímu manželství. Otvírá dveře k trvalému přátelství. Velká část úspěchu začíná tím, jak přemýšlíme, jaký je náš postoj a hlavně jaký jazyk používáme.

Dobrá, mluvíme o vnitřní změně, po které následuje vnější výsledek, a o to se dnes večer dělíme s lidmi na celém světě. Lidé se často snaží změnit věci kolem sebe, aniž by se změnili uvnitř. Je to tak?

Ano, je. Velmi důležité je pochopitelně začít s filozofií. Když budeš chybovat a dělat špatná rozhodnutí, může tě to stát hodně v obchodě, doma v rodině, kdekoliv. Chybná rozhodování nás mohou opravdu zničit. Mohou nám připravit horší život, než jaký bychom mohli mít. Musíme se naučit chyby opravovat, ať už se jedná o chyby filozofické nebo cokoliv jiného. Můj mentor se mě jednou zeptal, proč jsem smutný. Ukázal jsem mu svou výplatní pásku a řekl: „To je vše, co mi moje společnost platí.“ On odpověděl: „No, to není pravda. S takovou filozofií nikdy neporostete.“ Řekl jsem: „Ne, ne, toto je můj plat. To je všechno, co firma platí.“ On řekl: „Ne, ne, pane Rohne. To je vše, co platí vám.“ Pomyslel jsem si: „Wow, tak jsem nikdy nepřemýšlel.“ On řekl: „Neplatí vaše společnost některým lidem dvakrát, třikrát, čtyřikrát, pětkrát tolik?“ Já jsem řekl: „To ano.“

A on mi na to odpověděl: „Pak to není všechno, co společnost platí. To je všechno, co společnost platí vám.“ Abys zvýšil svůj příjem třikrát, čtyřikrát, pětkrát, nemůžeš říct svému zaměstnavateli: „Potřebuji více peněz.“ Musíš si říct: „Potřebuji změnit svou filozofii. Nemohu se vymlouvat na okolnosti. Nemohu se vymlouvat na daně. Nemohu tvrdit, že to je moc daleko, že tu je moc teplo, velká zima. Sám to musím řídit?

Bavíme se o filozofii. Vysvětluješ slovo „filozofie“ někomu, kdo nás nyní poslouchá a on se snaží to uvést do praxe. Někomu, kdo právě vykolejil, kdo se ztratil; jak by sis počínal, abys spojil filozofii, která tě vzrušuje a která prospívá ostatním? Začneš tím jednoduchým. Zeptej se několika lidí: „Jaká je vaše současná filozofie, na které pracujete, a která vám má pomoci k dosažení finanční nezávislosti?“ Většinou odpoví: „Bože, o tom jsem nikdy nepřemýšlel.“ Dokud nemáš jedinečnou finanční filozofii, která ti umožňuje napravit chyby, přijmout určitou sebekázeň a provést změny, pak můžeš zapomenout na finanční nezávislost. Polož si otázku: „Jaká je moje filozofie, pokud se týká dobrého zdraví?“ Znamená to, držet si palce, nic pro zdraví neudělat a když se něco špatného stane, pak to teprve začít opravovat?“ Odpověď zní ne. Měl by ses tomu naučit předcházet. Zjisti si, jak vysokou máš hladinu cholesterolu. Obyčejný člověk uvažuje takto: „Nevím a nezajímá mě to. Až se něco stane, pak se to pokusím napravit.“ Ale to už je obvykle příliš pozdě a pak tě bude stát spoustu peněz a času. Možná to zaplatíš i životem. Jestliže ti někdo může pomoci opravit chyby
v rozhodování nebo ti pomůže opravit tvou finanční filozofii, tvou duchovní filozofii, tvou filozofii dobrých vztahů, tak tam to všechno začíná. Jdeme směrem, kterým se díváme a díváme se tam, na co myslíme. Myslíme a přemítáme o věcech. Jaké jsou tvoje hodnoty? Co je dobré? Co až tak dobré není? Jaký způsob je lepší? Co je nejlepší? Pokud neuvažujeme takto konstruktivně, zvolíme obvykle nejsnazší cestu. To způsobí, že bezduše bloumáme životem a za rok nebo za pět let dospějeme k ubohému cíli.

Mluvíme o zvýšení sebevědomí. Mluvíme o filozofii. Chci přejít ke konceptu plánování, ale než to, Jime, udělám, proberme něco, čemu ses věnoval celá desetiletí. Dáváš lidem možnost volby, lidé si mohou vybrat.

Říkáš: „Buď se stanete součástí plánu někoho jiného nebo se budete rozhodovat sami o svém životě.“ Mohl bys o tom něco říci?

To je pravda. Někteří lidé svým způsobem rezignují a dovolí někomu jinému, aby byl produktivní, budoval podnik nebo vytvářel pracovní příležitosti a zdá se, že pro ně je snazší chodit přes píchačky a nechat zodpovědnost na někom jiném. Pak jdou domů a snaží se ze situace vytěžit co nejvíc. Já si však myslím, že je dobré začít zvažovat a přemýšlet: „Jak bych mohl změnit svůj život? Jak bych se mohl kvalifikovat na lepší pozici než jsem? Jak bych mohl začít podnikat, začít něco, vyvinout něco vlastním úsilím?“ Když jenom budeme nečinně sedět a nepřijmeme zodpovědnost, pak budeme zahrnuti do plánu někoho jiného, místo abychom vytvářeli vlastní plány. Jestliže nemáš svoje vlastní plány, kterými bys vyplnil ono vzduchoprázdno, pak pravděpodobně zapadneš do plánu někoho jiného.

Jime, co když nemáš plán? Co se stane s lidmi, kteří nyní chodí do zaměstnání, od pěti do tří, pracují od rána do večera, o nic se nijak zvlášť nezajímají, nevědí, kam jít, kde začít?

Na začátek nemusíš mít o něco zvlášť velký zájem. Začneš z nutnosti. Můj přítel Bill Bailey řekl, že když skončil střední školu, odešel z Chicaga do Kentucky a první práci, kterou našel, byl noční vrátný. Někdo se ho zeptal: „Jak to, žes přijal práci nočního vrátného?“ On odpověděl: „Z hladu.“ Takže prvním zájmem je přežít. Nějak to překonat. Začni tedy budovat z místa, kde jsi, s tím, co dokážeš najít, i když to není příjemné. Nemusíš milovat to, co děláš. Hlavně miluj šanci nebo příležitost proces začít. Protože to neznamená, že tam, kde začínáš budeš muset být za rok, za pět let, za deset let. Hlavně začni ze všeho nejdříve opravovat chyby. Najdi něco, cokoliv, na tom nezáleží. Zvláště Amerika je neuvěřitelná země. Žebřík úspěchu je dostupný všem. Když musíš začít od podlahy a dostat se nahoru, koho to zajímá? Pokud ti dovolí na žebřík vstoupit. Když se potom vzděláváš, rosteš, učíš se, chodíš na přednášky, čteš knihy, pálíš trochu půlnočního oleje, začneš investovat některé ze svých ambicí, věř mi, dojde k naprosto neuvěřitelným změnám. Sám jsem to zažil, když mi bylo 25 let.

Ve věku 25, v průběhu šesti let, kdy jsi byl na mizině, se z tebe stal milionář. Je zřejmé, žes do toho vložil mnohé z toho, o čem jsi mluvil. Začal jsi, použiji tvoje slova, „mentální proměnou“, změnil jsi své myšlenky, změnil jsi svůj přístup. Zdá se mi, Jime, a to je můj osobní pocit, že tvůj citát „Sebekázeň versus lítost“ mě nesmírně ovlivňuje i dnes.

Řekni něco, jak je to důležité. Vysvětli nám, jak žít disciplinovaným životem, a jak zůstat ukázněným, abys získal, co chceš.

To je pravda. Trápí nás jedna z dvou věcí. Buď bolest ze sebekázně nebo bolest z lítosti. Musíš si vybrat ukázněnost nebo lítost, protože kázeň váží gramy a lítost váží tuny.

Řekni to ještě jednou.

Kázeň váží gramy a lítost tuny. To proto, že lítost je několikaletý nashromážděný citový stav, pokud ses ovšem nepodrobil snadné sebekázni. Je to jako se zubním kazem. Zubař řekne: „Když to opravíme teď, bude to stát jenom 300 dolarů, ale když to necháte na později, bude to už za 3 000.“ Takže když zaplatíš 300 dolarů a sedneš si na chvíli do křesla, problém se vyřeší s menší bolestí. Ale když to odložíš, není to dobré. Zubař říká: „Tento zkažený zub se nespraví sám od sebe. Musíte se
o to postarat. Nemůžete si držet palce a doufat, že kaz odejde sám. To nepomůže.“ Když vidíš, že se něco musí opravit, začni na tom pracovat. Jestliže nedržíš správnou dietu, pak se musíš zamyslet, jak ji změnit. Jestliže tvoje děti nedostávají plnohodnotnou stravu, musíš si říct: „Asi bych se měl více věnovat svým dětem a dbát na to, co jedí.“ Jídlo ovlivňuje chování – to jsem se učil, když mi bylo pětadvacet. Jídlo ovlivňuje schopnost se učit. Jídlo ovlivňuje výkon. Jídlo ovlivňuje vitalitu. Jídlo ovlivňuje schopnost se rozhodovat. Jídlo ovlivňuje délku života. Moje matka studovala
a praktikovala zásady správné životosprávy; mluvila o nich se mnou, svým jediným dítětem, a také
s mým otcem, který se dožil 93 let. Doktor mi řekl, že si moje matka prodloužila život minimálně
o dvacet let tím, že věnovala pozornost výživě a tyto vědomosti pak v praxi aplikovala. Když se podíváme na několik jednoduchých pravidel, zjistíme, že výhody jsou neuvěřitelné. Když maminka řekne: „Jez jedno jablko denně“ a někdo si pomyslí: „No, jedno jabko denně je na nic. Radši si budu držet palce a myslet si, že všechno bude v pořádku.“ Jediné, co si pak můžeš říct: „To je blázen.“ Nezáleží na tom, o co se jedná. Nemusíš začít gigantickými kroky. Abys opravdu zvýšil svoje sebevědomí, jediné co musíš udělat, je začít s něčím malým. Ať už to prospěje tvému zdraví, manželství, tvé firmě nebo kariéře. Můžeš začít jíst jedno jablko denně a pokoušet se o další pokroky, pro které ses rozhodl. Můžeš si říct: „Už nikdy nebudu potřebovat doktora. Vystačím
s dechem. Jsem nabitý energií. Pochutnávám si na prvním jablku.“ Nemusíš všechno najednou převrátit vzhůru nohama. Jenom začni. Říkám ti, že tvoje sebehodnocení na konci prvního dne povyroste, když sníš první jablko, pokud se týká plánu zlepšit si zdraví. Řekni si: „Slibuji, že už nikdy nebudu stejný.“ Žádná revoluce není nutná. Nemusíš dělat nějaké obzvlášť vzrušující věci, abys rozhýbal svou sebeúctu. Jenom si slib, že se ukázníš v něčem jednoduchém. Pak v něčem dalším a dalším. Vyžaduje to pouze několik nových snadných činností, které ti dají představu, že jsi na cestě, na které změníš každou sféru svého života: finanční, duchovní a sociální. Ode dneška za rok se z průměrného člověka tak změníš, že tě skoro nikdo nepozná. Všechno se může změnit. Nezmění se to přes noc, ale určitě se to změní se změnou myšlení a filozofie.

Pokračování – až si zakoupíte knihu na adrese: www.cintamani.cz.

 

Toto je jenom jeden z devíti rozhovorů, který se v knížce Rozhovory s milionáři nachází. Dalších osm je stejně inspirujících a poučných jako tento. Lidé, kteří se stali milionáři vlastním přičiněním, se v nich dělí o svoje „aha“, o své znalosti, které jim pomohly k úspěchu a bohatství. Ačkoliv jejich semináře nebo konzultační hodiny obvykle stojí stovky a tisíce dolarů, v této knize se o ně dělí prakticky zadarmo. Pokud chcete být průběžně informováni o této knize, pošlete prázdný email na adresu RSM@cintamani.cz.

 

Předevčírem jsem dostal inspirující email od Mika Litmana. Zde je překlad. Moje jméno nahraďte svým, jakoby to Mike psal Vám:

Ahoj Turijo!

Ano, dnes máme volby a nebudu ti psát něco kýčovitého ve smyslu „Zvol sebe“ nebo „Nech se zvolit“, ale chtěl bych se s tebou podělit o něco důležitého. Něco opravdu velice důležitého. Dejme stranou chyby obou kandidátů a bavme se o něčem mnohem důležitějším. Dovol mi, abych Ti položil otázku. „Které zvyky činí z velkého politika úspěšného a co se z nich můžeme naučit?“

 

 

Pár jich uvedu.

Rozhodnost – Je nesmírně důležité mít vůdce, který dělá dobrá rozhodnutí.

Nevšímat si kritiky – Kdokoliv, kdo dnes vyhraje, postaví proti sobě polovinu národa.

Jít za výsledkem – Oba kandidáti vědí naprosto jasně, jaké jsou jejich cíle.

Týmová práce – Na každé kampani spolupracují tisíce a tisíce lidí.

Víra – Každý kandidát si věří.

Zaplatit cenu, ať to stojí, co to stojí – Každý kandidát včera kandidoval na pěti a více místech. Oba viděli blížící se uzávěrku a dělali všechno, co bylo v jejich silách, aby to dotáhli do úspěšného konce.

Oběť – Oba kandidáti se v průběhu roku vzdali mnoha věcí, času s přáteli, s rodinou atd.

Vytrvalost – Když průzkumy veřejného mínění byly v neprospěch některého kandidáta, mohl to snadno „vzdát“, ale ani jeden to neudělal, oba vydrželi.

Malá vítězství = velké výsledky – Každý hlas je důležitý. Oba kandidáti vědí, že volby lze vyhrát součtem jednoho hlasu za druhým.

 

Poslouchej.

Abys byl úspěšný, nemusíš mít mozkovou kapacitu atomového fyzika. Přečti si ještě jednou výše uvedený seznam zvyků, které zaručují úspěch.

 

Uvědomuješ si, co máš udělat teď hned?

Lidé vytvářejí zvyky a zvyky budoucnost!

 

Musíš si osvojit aspoň jeden z výše uvedených zvyků a začít DNES podle něho JEDNAT.

 

Staň se VŮDCEM svého života.

Začni DNES.

Mike Litman

 

Když toto pročítáš, Tvůj život se zkracuje. ODTIKÁVÁ.

Neříkám to, abych Tě postrašil nebo dokonce vyděsil.

Ačkoliv se to může stát.

Říkám to proto, abych Tě probudil. Inspiroval.

Vytáhl z hlubokého spánku.

Abys opravdu věděl, že nebudeš žít věčně.

Aby ses podělil o své jedinečné dary.

Abys zapálil svůj velký vnitřní oheň.

Abys zapálil svou obrovskou vnitřní sílu.

Abys zapálil své velké vnitřní světlo. Abys zářil. Jasně zářil.

Abys zapálil svou velkou vnitřní krásu.

Abys motivoval sebe i ostatní.

Abys miloval sebe i ostatní.

Abys maloval. Abys psal. Abys učil. Abys zlepšoval.

Abys zpíval. Abys tancoval.

Aby ses staral. Abys cítil. Abys poslouchal.

Aby ses učil. Aby ses smál.

Čas běží.

Svět Tě potřebuje.

Rozhýbej se …

Jim Rohn

 Když se chceš dostat nahoru, pak se musíš naučit mluvit.
Jestliže ti někdo může pomoci opravit chyby v rozhodování, nebo ti pomůže opravit tvou finanční filozofii, tvou duchovní filozofii, tvou filozofii dobrých vztahů, tak tam to všechno začíná.
Jestliže nemáš svoje vlastní plány, kterými bys vyplnil ono vzduchoprázdno, pak pravděpodobně zapadneš do plánu někoho jiného.
Když vidíš, že se něco musí opravit, začni na tom pracovat.
Řekni si: „Slibuji, že už nikdy nebudu stejný.“
Co se týká tvé rodiny, vybuduj kolem ní finanční zeď, kterou nic neprorazí!
Z počátku jenom potřebuješ cíle, které okamžitě spustí činnost.
Bůh řekl: „Když učiníš krok ke Mě, udělám krok k tobě.“
Přispěj k obohacení světa tím, že daruješ nejen deset procent svých peněz, ale možná i nějaké procento svého času.
Navzdory mé minulosti jsme se mohl změnit a stát úspěšným.
Někdo třeba řekne: „Tady je člověk, který ve mě věřil ještě dříve, než jsem v sebe věřil já sám. Někdo, kdo ve mě viděl více, než jsem na začátku dokázal vidět sám.“
Největší hodnotu má to, čím se staneme. „Stanov si cíl stát se milionářem kvůli tomu, co z tebe bude, až se jím staneš.“
Nezačínej den, dokud jsi ho neskončil.
Chci předat informace jak nejlépe a nejvystižněji mohu, i když jde o telefonní rozhovor a ne velké publikum v nějakém auditoriu.

 

Mark Victor Hansen

 Když myslíš pozitivně a správně, dáš se do pohybu a začneš správně jednat, abys dostal správné výsledky!
Musíš být pro svůj nápad zanícený.
Ze všeho nejdřív musíš nějak začít!
Musíš vědět, v čem jsi nejlepší.
Musíš se obklopit jedinečným týmem lidí.
V životě nemůžeš získat nic, dokud si to nejdříve nepředstavíš.
Musíš pochopit, že „minulost“, „včera“ jsou jenom slova.
Nahraď to něčím, čeho chceš dosáhnout.
Cokoliv, co se ti přihodilo v minulosti, se může vrátit a pronásledovat tě jenom v případě, že se k tomu budeš vracet.
Vlož veškerou svou energii, veškerou svou lásku, všechnu svou pozornost do toho, co právě děláš a tvůj život bude úžasný.
Vesmír podporuje všechno, co řekneš. Je to nesmírná síla, ty ovlivňuješ svůj život prostřednictvím své víry, prostřednictvím svých myšlenek.
Dej a bude ti dáno. To je absolutní, nesporná pravda.

* Na dveře zaklepal Strach. Dveře otevřela Víra a za nimi nikdo nebyl. To, z čeho máš strach, neexistuje. Pouze si to vymýšlíš.

 

Jack Canfield

 Je žádoucí, abychom měli velkou sebedůvěru, abychom byli ochotni riskovat.
Musíš 100% vzít …..

 

Robert Allen

 Z bezpečnostních důvodů potřebuješ několik příjmů z mnoha různých zdrojů.
Peníze musí přicházet, i když spíš.
Důležité je si vybrat …..

 

Sharon Lechter

 Budete vlastnit celkem čtyři knihy. Proč? Protože si nebudete moci dovolit je nemít.
* Bohatý táta, chudý táta
* Bohatý táta radí jak investovat
* Cashflow Kvadrant
* Bohaté dítě, chytré dítě
Každý člověk musí umět …..

 

Michael Gerber

 Když chce někdo nastartovat firmu, první otázku, kterou by si měl položit je, „jak se jí zbavím?“
Jaký je můj hlavní cíl? Jakou mám životní vizi, jak chci žít, abych dosáhl toho, co si opravdu přeji získat, dokud tady jsem?
Firma je …..

 

Jim McCann

 Nesnaž se nejdříve dozvědět všechno o podnikání a netrap se skutečností, že kolo již bylo vynalezeno.
Najdi něco, co tě zajímá a co v tobě rozproudí krev. Co v tobě…..

 

Jay Conrad Levinson

 Tvou hlavní investicí by měl být čas, energie a představivost.
Jediné číslo, na kterém záleží, jsou …..

 

Vypracuj si plán, velice jednoduchý plán.

  1. odevzdanost (commitment)
  2. investice (investment)
  3. důslednost (consistent)
  4. mít důvěru (confident)
  5. trpělivost (patient)
  6. sortiment (assortment)
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..