KMÍN ČERNÝ – zkušenost

ČERNÝ KMÍN – Za studena lisovaný olej

Missiva s.r.o. pro nás tento olej lisuje jako panenský bez konzervantů a má ho v sortimentu produktů.

 
Tento text mi poslala jedna starší paní a já Vám ho přeposílám.  
 
Levná a nenáročná preventivka i případné léčení již probíhajícího Covidu dle úspěšné Pákistánské studie. Užívání černého kmínu (Nigella sativa), známý též pod názvem Černucha, v množství 80 mg/kg váhy/den s medem v množství 1 gram/kg váhy/den. Tento protokol výrazně přispěl ke zlepšení stavu u pacientů se středním a těžkým průběhem Covidu. V praxi jde zhruba o 1 kávovou lžičku Černuchy se 4 mi lžičkami medu. Černucha se využívá nejen v Ajúrvédě, tradiční čínské medicíně, ale i v lidové medicíně např. jako čaj: „Čaj je doporučeno pít při kašli, rýmě, rozedmě, bronchitídě, pomáhá při kolikách, průjmech, otravách jídlem a zbaví střeva parazitů. Olejem mažeme kožní alergie, ekzémy, plísně, akné, opruzeniny, lupénku a lze jím úspěšně ošetřovat i dásně a to vše díky antivirovým, antibakteriálním a antimykotickým účinkům černuchy. V lidové medicíně se navíc podává k využití diuretických, antihypertenzních, antioxidačních, hepatoprotektivních, imunomodulačních, protirakoviných, antidiabetických, analgetických a antibakteriálních vlastností.“
nebo zde:
Použití v lidové medicíně zde:

Semena černuchy seté a olej z nich je hojně využíván v asijské medicíně (zejména v Indii a arabském světě) k udržení dobrého zdraví a léčení široké palety různých neduhů dýchací, trávicí a oběhové soustavy, poruch funkce jater a ledvin a k podpoře imunitního systému. Podávají se jmenovitě zejména při nachlazení, horečce, bolestech hlavy či zad, astmatu, diabetes, revmatismu, hypertenzi, různých mikrobiálních infekcích a k vypuzení parazitických červů z trávicí soustavy. Také se aplikuje na ekzémy, abscesy a napuchlé klouby, při bodnutí štírem, kousnutí hadem nebo psím pokousání. V arabských zemích je olej ze semen ceněn jako nejlepší prostředek na bolesti a ztuhlost kloubů.

V posledních dvou desetiletích se černucha setá dostala i do hledáčku oficiální lékařské vědy.
Pozoruhodný je protirakovinný účinek semen černuchy seté a v nich obsažených látek, který byl prokázán v in vitro i in vivo studiích a týká se široké palety různých typů nádorových onemocnění. K prevenci onkologických onemocnění a zmírnění průvodních komplikací přispívají rovněž antioxidační a protizánětlivé účinky rostliny. Semena černuchy seté, olej ze semen nebo jednotlivé izolované účinné složky (thymochinon, α-hederin) jsou vhodným doplňkem regulérní chemoterapie, díky působení synergického efektu je možno v některých případech i snížit dávky chemoterapeutik.
  • Poznám ako olej, je fakt silný. Olej z černuchy je vhodný na celkovú úpravu metabolizmu a odporúčajú ho aj niektorí lekári na Slovensku pri onkologických ochoreniach.
    Pŕidåvám jí do chleba a do čisticího čaje. Je tedy chuťově výrazná, člověk di musí n ní zvyknout 😉
  • Asi jediné univerzální antibiotikum je medicína faraonů, černucha setá
     
     
    Jiří Kuchař: “ Je to tak: když Jenner objevil vakcínu proti virům, tak nevěděl, proti čemu tuto vakcínu objevil. Nevěděl, co jsou to viry. Když začal být slavný olej z černuchy seté, tedy medicína faraonů, která je také nazývána olej z černého kmínu, tak nikdo nevěděl proč a co v něm je. Pak přišla na řadu druhá fáze, a to je rozbor. A v tomto oleji je zvláštní alkaloid, který se jmenuje nigellin.
Štítky , .Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..